Výcvik - 6. část :D

24. března 2016 v 16:26 | Dark Lilly |  Příběhy
V té části lesa, kterou Lilly neznala, se cítila divně. A jako kdyby to nestačilo, měla i chvílemi pocit, že ji někdo sleduje. Pro jistotu raději zrychlila a každou chvíli se ohlížela. Za sebou zaslechla šustění a otočila se, při tom šla stále dopředu. Aby do ničeho nevrazila, otočila po chvíli hlavu zase zpátky. Ale najednou před sebou neviděla jen temný les, ale ještě něco jiného. Nebo spíš někoho. Před Lilly stál neznámý kocour, který byl černý, tlapky měl šedé a žlutý ocas i oči. Za normálních okolností by se ho Lilly nelekla, ale teď to pro ní byl šok. A než se Lilly otočila a všimla si ho, stál už jen několik centimetrů před ní. Instinktivně se lekla a couvla. "Kdo jsi?" zeptala se Lilly vyděšeně. Neznámý kocour se na ní podíval a zašklebil se. "Ty jsi tu asi nová, co?" řekl a Lilly se zamračila "Jak se jmenuješ?" vyhrkla a jeho posměvačný výraz ji rozzuřil ještě víc. "Jestli chceš být naštvaná, tak ti můžu říct, že vím odkud jsi. Nemyslím tím klany, ale ty víš, co mám na mysli." řekl kocour a Lilly se zarazila. Jakoby najednou zapomněla, že předtím byla ještě naštvaná. Zůstala strnule stát s vyděšeným výrazem v obličeji. Vrtalo jí hlavou, jak to jen může vědět, když to nikdy nikomu neřekla. "A jinak - jmenuju se Temný Blesk, ale všichni mi říkají Stín." dořekl a odešel, jakoby Lilly vůbec neexistovala. Ta zůstala chvíli stát na místě a sledovala, jak tajemný kocour mizí mezi stromy. "Poč-kej......." šeptla Lilly. Chtěla to vyslovit nahlas, ale neměla na to odvahu. Místo toho se sebrala a běžela zpátky do tábora. Tam už na ní čekala Tess. Když ji zahlédla, přiběhla k ní a oznámila jí novinku. "Nebudeš tomu věřit, ale Darken nám právě řekla, že dnes půjdeme na lov!" "No to je fakt 'úžasný'..." řekla Lilly otráveně. Přesně toho se obávala. Na lovu byla už jednou, ale to nebylo tady a hned na začátku z lovu odešla. Bylo to nedávno, ale i tak by na to nejraději zapomněla. Lov jí nikdy moc nešel. Ale co se dá dělat, na lov jít stejně musí jít. Už se viděla, jak se přede všemi ztrapní po té, co neuloví ani tu nejmenší myš.
"Hej!" zaznělo z dálky. Na Lilly už na kraji lesa netrpělivě čekala Tess. "Už jdu!" zaječela Lilly. Tess jí už začínala lézt na nervy. Jednu věc Lilly věděla jistě. I když to Tess možná chce, nejlepší kámošky z nich rozhodně nikdy nebudou.
"Kde je Darken?" zeptala se Lilly, když doběhla k ostatním. "Má moc práce. Právě odešla." odpověděl Proužek a podíval se směrem, kterým Darken odcházela.
Konečně se začalo stmívat a Lilly s ostatními vyrazila na lov. Ona, ani nikdo jiný své kouzelné schopnosti použít nemohl, protože je to zakázané a navíc světlo, které z jejího kamene vyzařuje, působí v noci jako druhé Slunce, takže by toho moc neulovila.
Ze začátku se učedníci drželi pohromadě a po chvilce se každý vydal cestou, která se mu zdála být nejpřívětivější. Lilly se vydala směrem k Bezedné propasti. Než vyjde Slunce, musí každý něco ulovit. Obloha ztemněla ještě více a výrazně se ochladilo. Lilly začínala mít obavy. Část noci už uběhla a ona stále nezahlédla nic, co by se dalo ulovit. Když najednou.....
V keři hned vedle ní se něco pohlo a Lilly strachy uskočila. Vytasila drápy a chystala se zaůtočit. Nakonec z křoví vylezl Alanes. "To jsi ty.." řekl a vyrazil směrem k propasti. "Hej!" ozvala se Lilly. "Tady lovím já!" Alanis se otočil, zamračil se a rozběhl se opačným směrem. Zanedlouho úplně zmizel mezi mezi stromy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama