Výcvik - 3. a 4. část :D

5. března 2016 v 16:54 | Dark Lilly cat world |  Příběhy
Všichni učedníci již netrpělivě vyčkávali před jeskyní. Po pár minutách z ní vyšla Darken s vážně poraněným krkem a s odřeninami na boku. Učedníci na ní vyděšeně zírali a měli zájem se dozvědět, co se stalo. Darken jim však nevěnovala ani jeden pohled a s odhodlaným výrazem v očích prošla okolo nich, jako kdyby si jich vůbec nevšimla a vykročila směrem do lesa. Lilly si všimla jejího ohořelého ocasu a spáleného kožichu. "Flér??" problesklo ji hlavou. Avšak nedávalo smysl, že by se nacházel zrovna na jejich území. Dříve byly sice kočky z Ohnivého klanu jejich spojenci, ale už dlouhá léta jsou zapřísáhlí nepřátelé.

Alanis s Proužkem se rozhodli, že si půjdou po svém, nechtělo se jim už déle čekat. Lilly a Tess tam však ještě zůstaly. Chtěly zjistit, co se v jeskyni stalo a z jakého důvodu se musel dnešní výcvik zrušit. Vešly tedy dovnitř. V jeskyni byla tma, i když venku bylo slunečno. Všude byl kouř. Lilly měla přece jen pravdu - před jednou z jeskynních chodeb stál Flér. Od chvíle, kdy ho viděly naposled hodně vyrostl. Jeho povaha se však vůbec nezměnila. Je neuvěřitelné, že se někdo tak mladý mohl stát velitelem. Zřejmě na to má povahu a talent. Být velitelm je těžké, chce to i určitou důstojnost. Učednice byly jen o pár měsíců mladší, než on. Tess vyděšeně couvla, ale Lilly zůstala stát na místě. Bála se, ale věděla, že jí neublíží. Flér vypadal velmi naštvaně. Šla z něj hrůza. Ale strach, který ještě před chvílí ovládal Lilly, se proměnil ve vztek. "Nemáš tu co dělat!" vykřikla Lilly. Tess se mezitím potichu vytratila z jeskyně. Flér se začal velmi hlasitě smát. "Opravdu? A jak jsi na to přišla?" Lilly se rozzuřila ještě víc. "Co se stalo Darken?! A proč jsi vlastně v Naší jeskyni? Nemáš dost práce se svým klanem?!" Flér se už trochu uklidnil, vypadalo to, že ho statečnost malé učednice zaujala. Dále se zákeřně usmíval a zavrtěl hlavou. "Neboj se, svůj klan mám pod kontrolou. A pro tvoji informaci - můžu si chodit, kam se mi zachce. Na malé a slabé kotě jsi nějak moc statečná, jednou bys mohla na svou drzost doplatit." řekl a dotkl se jí ohnivým ocasem. Lilly vytasila drápy a naštvaně jimi začala sekat ve vzduchu. "Jsem silnější, než si myslíš! Vždyť ty taky ještě nejsi dospělý!" Flér se ale pořád jen smál, tyhle narážky ho velmi bavily. "Ha ha ha ha... no, uvidíme, jestli jsi tak silná, jak tvrdíš."

Lilly se zarazila. Nepřlála si souboj s nějsilnějším velitelem, chtěla jen zjistit, proč tady je. Asi byla přece jen moc hrubá. Jí samotnou překvapilo, kde se v ní vzalo tolik kuráže. Tento souboj vyhrát nemůže. Ale Flér je lehkomyslný a rád si z ostatních dělá legraci... "Určitě mě chce jen zastrašit." pomyslela si.

Tess začala být neklidná. Na Lilly čekala dlouho a z jeskyně pořád nikdo nevycházel. Přemýšlela, jestli by jí neměla jít pomoc, ale její strach byl silnější. Dále tedy stála před jeskyní a čekala. Najednou uslyšela za zády známý hlas. "Tess? Co tady děláš?" Tess se otočila. "Alane? No, co bych tu dělala. Nic." "Už víš, co se stalo Darken?" zeptal se a přišel k ní ještě blíž. "Možná jo." přemýšlela "Asi má nějaký spor s Flérem." "S Flérem?!" vyděsil se Alanis. "Jo, je uvnitř jeskyně. Ale Lilly je tam taky a asi má problém!" nešťastně vykládala Tess. "Počkej tady!" dořekl Alanis a vběhl do jeskyně.

Lilly se teď musela co nejvíce soustředit. Její náhrdelník se rozzářil jasným fialovým světlem. Flér ji se škodolibým úsměvem pozoroval - jako vždy. Světlo, které vycházelo z kamene Lilly, bylo čím dál jasnější, až ji nakonec celou pohltilo. Po několika vteřinách světlo pohaslo a ze světla se vynořila nádherně zbarvená kočka s fialovými ornamenty na kožichu. V té chvíli byla připravená. Chystala se zaůtočit. Soustředila veškerou svou moc a zamířila ji přímo na Fléra. Ten však zmizel dříve, než Lilly stihla udeřit. Díky své kouzelné moci se vytratil jako pára nad hrncem. Lilly si oddechla. Věděla, že to dopadne takhle. Pár chvil na to přiběhl Alanis. "Lilly! Jsi v pořádku? A kde je Flér?" Lilly se usmála. "Flér už tady není. A jsem v pořádku, nic mi není. Ale co Darken? Bude i ona v pořádku?" vzpomněla si. "Jo, bude, šla k léčitelce." řekl Alanis a po chvilce dodal: "A ty ses nebála Fléra? Mohl tě zabít!" "Nemohl." smála se Lilly. "Kdyby to udělal, už by nemohl být dále velitelem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama