A život jde dál... (tentokrát z Bažinového klanu) - kapitola 5.

11. listopadu 2015 v 8:55 | Lilly |  A život jde dál...
Přemýšlel, přemýšlel............ "Aha!" zařval nahlas Brendy. Když si uvědomil, že by ho někdo mohl uslyšet, skrčil se a odplížil se pryč. "Kde je místo duchů... kde je......" Brendy se zamyslel. Už o tom někdy slyšel, musí si na to vzpomenout. ".........Kamenný potok! U Stříbrného jezera!" problesklo mu hlavou. to místo znal jen z vyprávění, ale nikdy tam nebyl. A to i přes to, že kočky tam chodí docela často. A právě to byl pro Brendyho problém. Co když tam někdo bude? Brendy už na tomto území rozhodně nebyl vítán a tak mu nezbývalo nic jiného, než doufat, že tam nikdo nebude. Co nejrychleji se rozběhl k potoku, i když byl dost daleko. Brendy neměl moc velkou naději, ale tohle nemůže zůstat nevyřešené. Stromový Dráp byl totiž jeho bratr.
.
Když Brendy konečně doběhl k potoku, funěl a byl strašně vyčerpaný. Ale teď nebyl čas na odpočinek. Musí co nejrychleji toto území opustit. Potok ale tvoří i část hranice mezi územími, takže věděl, že tady mu hrozí menší nebezpečí. Brendy se okolo sebe pozorně rozhlížel. Měl štěstí, nikdo tam zrovna nebyl. Potom několikrát za sebou volal Stromového Drápa, ale ten se neukázal. Brendy si byl vědom toho, že už nemá moc času. Pomalu se začínalo stmívat a slunce zapadalo za stromy. Nesmí tady být v noci - našli by ho.
.
Na břehu potoka se objevila bílá záře. Brendy doufal, že je to Stromový, ale byl to někdo jiný - Paw. A později se objevila i Angi. "Proč jsi sem přišel?" zeptala se ho Angi. "Hledám Stromového Drápa, je tady?" zeptal se jich Brendy. Paw naklonila hlavu a přemýšlela. "Stromový Dráp? Ten tady není." řekla po chvilce Paw. "Ale měl by tu být." dodala Angi zahleděla se do dálky. Nikdo jiný se neobjevil. "Omlouvám se, už musíme jít." řekla Paw a jen co to dořekla, obě kočky zmizely. Brendy už nevěděl, jak dál. Stromový nikde není. Došel ke břehu Kamenného potoka a tlapkou čeřil hladinu průzračné vody. Náhle něco uslyšel. Bylo to slabé mňoukání, to stejné, které Brendy slyšel předtím. Rychle se otočil a zpozorněl. Mňoukání bylo čím dál hlasitější a blížilo se. Brendy chtěl utéct a schovat se za strom. Už to málem udělal, ale pak rozeznal, co kočka vlastně říká. "Brendy...? Brendy!!!" zařvala kočka a seběhla dolů z kopce. Ta kočka ale nebyla nadšená, že ho vidí. Právě naopak, byla rozzuřená. Stromový Dráp - poloprůhledná a svítivě bílá kočka, stál před Brendym a zíral na něj. V tu chvíli zapomněl, co chtěl říct. Nebylo ale těžké si na to vzpomenout. "Všude jsem tě hledal, musím ti něco..." Brendy uz nedořekl větu. "Taky jsem tě všudě hledal! To myslíš vážně?! Udělat TOHLE a pak jen zbaběle utéct?!" řval na něj Stromový. "Ty to nechápeš, nechtěl jsem to udělat a neměl jsem na vybranou! Musel jsem utéct! A chci se jen..." vysvětloval Brendy, ale Stromový mu opět skočil do řeči. "Omluva mi vážně nepomůže. Jestli si myslíš, že se usmíříme, tak jsi na omylu! A teď vypadni!" zařval na něj Stromový a zmizel. Brendy už nestihl nic říct. Rychle přeskákal potok a běžel co nejdál od jejich území. Další hádku s jeho bratrem nebral moc vážně, protože se spolu hádali skoro pořád. Nikdy spolu moc dobře nevycházeli. Ale i tak byl Brendy na Stromového naštvaný. Mohl ho aspoň nechat dokončit větu. Najednou se zastavil a zamyslel se. Přece ještě ani neví, kam teď půjde. V hlavě se mu opět začala vybavovat všechna místa, kam by mohl jít. "Tákže... na území klanů zůstat nemůžu, k Listnatým rozhodně nepůjdu, do Slunečného údolí taky ne... Mohl bych jít někam, kde nejsou kočky, třeba.... Mračné hory!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paw Paw | 11. listopadu 2015 v 18:41 | Reagovat

Jo, Paw - zase je v příběhu! :-P  ;-)  :-D

2 Lilly Lilly | Web | 11. listopadu 2015 v 20:07 | Reagovat

No jo, vzpomněla jsem si na ní :-) ale snad nevadí že je to jen krátká část, ve který Paw je :D :-D

3 -_- -_- | 12. listopadu 2015 v 14:33 | Reagovat

Krásnej příběh :-)

4 Lilly Lilly | Web | 12. listopadu 2015 v 21:03 | Reagovat

Děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama