A život jde dál... (tentokrát z Bažinového klanu) - kapitola 1.

6. listopadu 2015 v 8:53 | Lilly |  A život jde dál...
Tuto část příběhu jsem nechala hodně otevřenou, chtěla jsem napsat něco tajemnějšího, a navíc jsem toho dnes víc napsat nestihla. Nevím, jestli tuhle část pochopíte, ale až si budete moct přečíst další části, pochopíte to. I když si stejně myslím, že to hned pochopíte, protože o tom píšu pořád. No nedivte se, je to moje oblíbené téma. :D Ale rozhodla jsem se, že už konečně začnu psát o něčem jimém, doufám, že mi to vyjde. :D Další části příběhu přidám zítra.
.
.
.
Stromový Dráp vstal z vysoké trávy, ve které právě ležel. Po rvačce s Brendym byl rozhozený víc, než by čekal. Vůbec nevěděl, kde je. Chvíli mu trvalo, než se zorientoval v lese a uvědomil si, kde vlastně je. "Jasně, jsem na východní straně lesa. Ale proč jsem tak daleko od tábora?" říkal si sám pro sebe. Poté uslyšel zvuky tlapek a všiml si blížících se koček. Rychle uskočil a schoval se za strom. Po chvíli vykoukl zpoza stromu a pořádně si je prohlížel. Kočky z Bažinového klanu si no nevšimly, za což byl Stromový rád. Všechny kočky potom došly doprostřed malé louky, ze které byl nádherný výhled na Mračné hory. Všude okolo louky byly vysoké jehličnaté stromy a trnité keře. Stromový Dráp si všiml, že uprostřed mýtiny leží nějaká kočka. Přes vysokou trávu, která mu bránila ve výhledu bylo velmi těžké poznat, kdo to je. Kočka ležící v trávě byla celá od krve a i tráva, na které kočka ležela, se pomalu začala zbarvovat červeně. Nevypadalo to, že by ta kočka byla naživu. Ostatní kočky ale poznal. Byl tam Nex, Amy a Minus. Vypadali nešťastně a postavili se okolo ležící kočky. Stromový se k nim přiblížil o kousek blíž a dál je pozoroval. Pořádně se zadíval na ležící kočku a všiml si něčeho divného. "Vypadá..... trochu......... trochu jako já." pomyslel si. Nejdřív nad tím trochu zauvažoval, ale pak se zasmál. "Te je přece hloupost!" Zvědavost ho ale neopustila a tak se po chvilce čekání rozhodl, že se k nim ještě trochu přiblíží.
.
Kočky z Bažinového klanu se pomalu otočily a začaly odcházet. Stromový Dráp se plížil k mrtvé kočce přes hromadu velkých kamenů. Když je přelezl, pokračoval dál v plížení a obratně se propletl mezi trnitými keři. Už od začátku se mu ale zdálo, že tu něco nehraje. Jenom pořád nemohl přijít na to, co je špatně.
.
Stromový byl natolik zabraný do přemýšlení, že si nevšiml kamene, který ležel těsně před ním. Všiml si ho příliž pozdě, a už se nestihl zastavit. Myslel si, že o kámen zakopne, podlomí se mu tlapky a spadne rovnou na čumák. Rychle natáhl přední tlapky před sebe, zavřel oči a připravoval se na pád. Doba, než dopadnul na zem se mu zdála nekonečná. Nakonec se předníma tlapkama dotkl země a dopadl na všechny čtyři tlapky, jako kdyby tam žádný kámen nebyl. "Tak tohle už je opravdu divný." Proběhlo mu hlavou. Otočil se a pozorně si kámen prohlížel. Zkusil na něj položit tlapku, a v tu chvíli si toho všiml. Bylo to něco, co rozhodně nečekal a celou tu dobu byl rozrušený ntolik, že si toho nevšiml.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 De Xia De Xia | 9. listopadu 2015 v 16:14 | Reagovat

Nádhernej příběh! 8-)  :-P

2 Lilly Lilly | 9. listopadu 2015 v 21:13 | Reagovat

Děkujuuuuu :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama